Jukola 2.etp på NSK 3 (15.06.2025)
Kategori: Konkurranse
Distanse: 12.68 km
Tid: 86:37
Gj.sn. HR: 170
Maksimum HR: 183
2. etappe på NSK 3. Gikk ut litt lenger bak enn forventet, som nr 535. 1. etp langt over stipulert, og virket som mye bomming, så hadde bestemt meg for å gjøre ting enkelt og velge sikre innganger.

S-1: Velger litt mer direkte mot veien enn hovedtråkket. Mye folk, så fint å ikke bare løpe i kø. Safer også godt inn i posten ved å runde skrentene og komme opp via stor stein.

1-2: Kompass og ikke bry seg om andre løpere/lykter.

2-3: Veldig usikker på veivalg, men velger ned langs vannet. Veldig alene der. Knotete og vanskelig siste tredjedel til jeg kommer til slepet.

3-4: Blir tatt igjen av Oskar Leinonen midtveis. Egentlig et transportstrekk.

5-10: Samme koder som Oskar hele veien og vi bytter litt på å være foran. En litt større bom inn i 8. post, men skjønte hvor jeg var ganske tidlig, så ikke sikkert det går så mye mer en 30-40 sek.

10-11: Ikke så mange andre alternativer en langt rundt venstre. Minibom inn i posten.

11-14: Blir enig om rundt igjen med Oskar. Fra drikkepost og inn er vi plutselig helt alene. Rart hvor fort det går fra å se 20 lamper til 0.

14-16: Oskar strekker leggen ca halvveis til 15, så alene herfra og inn. Svinger litt inn i 15. post. Begynner å bli litt sliten, så ikke like mye krefter til å orke å passere andre løpere.

16-M: Alle andre drar veien rundt til 17. post, men synes det ser ekkelt ut, så drar alene rett på. Grei kontroll over toppen, men kommer et hakk for lavt og taper litt tid. Bare tråkk og folk derfra og inn.

Alt i alt en ganske bra etappe, men nesten 90 min er altfor langt for at jeg kan holde konkurransefart hele veien. Veldig kul opplevelse og morsom nattorientering hele veien. Inn som nr 266 og nr 109 på etappen.
Vis kommentarer (0)
 
Jukola 2.etp på NSK 3 (15.06.2025) Jukola 2.etp på NSK 3 (15.06.2025)